Bistvo psihoterapije je terapevtski odnos, ki nastane med psihoterapevtom in klientom v osebnem stiku.
Vendar v življenju obstajajo okoliščine, ki osebnega stika ne omogočajo. Posameznikom, ki se zaradi utemeljenih razlogov ne morejo udeležiti osebnega psihoterapevtskega srečanja, ponujamo možnost spletne psihoterapije (Skype, Viber, WhatsApp, Telegram, Zoom, Webex Meet, ...).
Online psihoterapija je uporabna, kadar je priporočljivo zmanjšati osebne stike med ljudmi ali v času izolacije. Primerna je za ljudi, katerih življenjska pot jih je odpeljala v tujino, pa si želijo psihoterapijo opraviti v maternem jeziku. Za zaposlene, ki zaradi narave dela veliko potujejo in imajo nepredvidljiv urnik. Za tiste, ki so od izbranega terapevta oddaljeni veliko kilometrov in bi jim tedenska vožnja predstavljala preveliko breme. Za nosečnice ali mlade matere, ki jim tak način dela s psihoterapevtom predstavlja lažjo in udobnejšo rešitev. Za vse druge, ki zaradi bolezni ali invalidnosti ne morejo zapustiti doma. In za tiste, ki jim tak način komunikacije bolj ustreza.
Je online psihoterapija učinkovita?
Mnoge študije (2011 - Andrews, Davies in Titov - obravnava socialne fobije, 2013 - B. Wagner, A. B. Horn in Maercker - primerjava učinkovitosti psihoterapije v živo in prek spleta) so potrdile učinkovitost spletne psihoterapije.
Kako poteka?
Najprej me kontaktirate po telefonu ali e-pošti, da pridobim nekaj osnovnih informacij o vas in vas seznanim s potekom online srečanj, dogovorimo se za način terapije, aplikacijo, preko katere bodo potekala srečanja, ter določimo termin uvodnega pogovora in prvega online srečanja. Dolžina online srečanja je enaka običajnemu srečanju v živo in traja 50 minut.
Online terapijo lahko kombiniramo tudi s terapevtskimi srečanji v živo.
Priporočila za izvajanje online psihoterapije:
Prek spleta izvajamo samo individualno psihoterapijo in svetovanje.